Türkçe Öğretimi

Uygulama ve Araştırma Merkezi (İHU TÖMER)

Genel Bilgi

İHU TÖMER 2018 Temmuz ayı itibariyle Türkçe kursları için ücretli öğrenci kabulüne başlamıştır. Bu ücretli kurslar, 24 Eylül 2018 tarihinde İHU Başakşehir Kampüsü’nde yeni döneme başlamıştır.

Alanında uzman eğitimcilerle profesyonel Türkçe eğitiminin yanı sıra geziler, filmler ve söyleşilerle de Türk kültürünü tanıtmaya yönelik eğitici etkinlikler gerçekleştirilmektedir.

 

Seviyeler

İletişimsel ve öğrenci merkezli bir yaklaşımı esas alarak hazırlamış olduğumuz kurslarımız Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi (CEFR)* kriterlerine uygun olarak düzenlenmiştir. İHU Tömer Türkçe kursları A1’den C2’ye kadar olmak üzere toplam 6 seviyeden oluşmaktadır.

  • İHU Tömer CEFR’in yeni seviyelendirme kriterlerine uygun olarak eğitim vermektedir. Buna göre kurslar, A2+, B2+ gibi ara yeterlikleri de içerir.

 

Kayıt Şartları

Kurslarımız Türkçe öğrenmek isteyen herkese açıktır.

Öğrenci Vizesi

Kayıtlar kur başlamadan bir ay önce başlar. Kurslarımıza kayıt yaptırmak için gerekli belgeler;

  • Bir Fotoğraf
  • Pasaport
  • Kurs ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontu
    • Öğrenci vizesi almak isteyen kişiler öncelikle İHU Tömer’le iletişime geçmelidir. Merkezimizin yönergesine göre kabul mektubu almak isteyenler, belirtilen banka hesaplarına 100 Euro yatırıp İHU Tömer’den kabul mektubu talep edebilirler. İHU Tömer’den alınan kabul mektubu ile kişiler kendi ülkelerinde Türk konsolosluklarından öğrenci vizesi alabilir.
    • Kişi, kabul mektubunu almak için gelemeyeceği durumlarda, bir arkadaş ya da akrabası aracılığıyla gerekli belgeleri göndererek (fotoğraf, pasaport, banka dekontu) mektubu alabilir.
    • Kabul mektubu için ödenen 100 Euro, kursumuza kayıt yaptıran kişilerin kurs ücretlerinden düşülecektir.

*Eğer Türkiye’ye turist vizesi ile giriş yaptıysanız, öğrenci belgenizle ikamet alabilmek için gelişinizden itibaren 30 gün içinde kurslara kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur